SET OF FORK tines, shaft mounting 58mm - 1070x100mm / Load capacity 4100kg (per pair)
€309.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
SW20017
Description
SET OF FORK tines, shaft mounting 58mm - 1070x100mm / Load capacity 4100kg (per pair)
Properties
| Art der Gabelzinke: | Wellenbefestigungsgabel |
|---|---|
| Breite der Gabelzinke: | 100 mm |
| Dicke der Gabelzinke: | 50 mm |
| Durchmesser der Welle: | 58 mm |
| Gabelzinkenkonus: | Standardausführung |
| Gesamthöhe von unten nach oben: | 534 mm |
| Lastschwerpunkt: | 500 mm |
| Nutzlänge der Gabelzinke: | 1070 mm |
| Weight (kg): | 133 |