SET of fork tines, shaft mounting 52mm - 2735x120mm / Load capacity 4500kg (per pair)
€590.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
SW20013
Description
SET of fork tines, shaft mounting 52mm - 2735x120mm / Load capacity 4500kg (per pair)
Properties
| Art der Gabelzinke: | Wellenbefestigungsgabel |
|---|---|
| Breite der Gabelzinke: | 120 mm |
| Dicke der Gabelzinke: | 50 mm |
| Durchmesser der Welle: | 52 mm |
| Gabelzinkenkonus: | Standardausführung |
| Gesamthöhe von unten nach oben: | 486 mm |
| Lastschwerpunkt: | 600 mm |
| Nutzlänge der Gabelzinke: | 2735 mm |
| Weight (kg): | 141 |