RÖHM three-jaw chuck - DM 315, taper 6, DIN 55029 steel body, camlock
€3,904.50
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW12875
Description
RÖHM three-jaw chuck - DM 315, taper 6, DIN 55029 steel body, camlock
| Cone size | 6 |
| Recess | 106.4 mm |
| Body height | 96 mm |
| Through hole diameter | 103 mm |
| Camlock diameter | 133.4 mm |
| Shoot height | 31 mm |
| Number of holes Fastening | 6 mm |
| Weight | 50 kg |