RÖHM three-jaw chuck - 315 mm diameter, 5 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
€3,904.50
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-2 weeks
Product number:
SW12939
Description
RÖHM three-jaw chuck - 315 mm diameter, 5 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
| Cone size | 5 |
| Recess | 82.5 mm |
| Body height | 96 mm |
| Through hole diameter | 79.6 mm |
| Camlock diameter | 104.8 mm |
| Shoot height | 31 mm |
| Number of holes Fastening | 6 mm |
| Weight | 50 kg |