RÖHM three-jaw chuck - 250 mm diameter, 8 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock copy
€1,643.50
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW12847
Description
RÖHM three-jaw chuck - 250 mm diameter, 8 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock copy
| Cone size | 8 |
| Recess | 139.7 mm |
| Body height | 83 mm |
| Through hole diameter | 76 mm |
| Camlock diameter | 171.4 mm |
| Shoot height | 27.5 mm |
| Number of holes Fastening | 6 mm |
| Weight | 30 kg |