RÖHM three-jaw chuck - 200 mm diameter, 5 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
€1,315.75
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW12844
Description
RÖHM three-jaw chuck - 200 mm diameter, 5 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
| Cone size | 5 |
| Recess | 82.5 mm |
| Body height | 74.5 mm |
| Through hole diameter | 55 mm |
| Camlock diameter | 104.8 mm |
| Shoot height | 26.7 mm |
| Number of holes Fastening | 6 mm |
| Weight | 15.5 kg |