RÖHM three-jaw chuck - 200 mm diameter, 3 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
€1,315.75
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-2 weeks
Product number:
SW12945
Description
RÖHM three-jaw chuck - 200 mm diameter, 3 mm taper, DIN 55029 steel body, camlock
| Cone size | 3 |
| Recess | 53.9 mm |
| Body height | 74.5 mm |
| Through hole diameter | 51.2 mm |
| Camlock diameter | 70.6 mm |
| Shoot height | 26.7 mm |
| Number of holes Fastening | 3 mm |
| Weight | 15.5 kg |