Forks FEM 2A - 45x125x1500mm / 4100kg
€295.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33564
Description
Forks FEM 2A - 45x125x1500mm / 4100kg
Properties
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| FEM Class: | FEM 2 |
| Fork Thickness: | 45 mm |
| Fork Width: | 125 mm |
| Ground Clearance: | 76 mm |
| ISO Mounting Class: | ISO 2328 |
| Load Capacity Per Pair: | 4100 kg |
| Load Center: | 500 mm |
| Minimum Hook Distance: | 382 mm |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 538 mm |
| Product Type: | Gabelzinken |
| Taper: | Standardausführung |
| Usable Length: | 1500 mm |
| Weight: | 86 kg |