Forks FEM 2A - 45x100x1500mm / 3000kg
€195.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33562
Description
Forks FEM 2A - 45x100x1500mm / 3000kg
Properties
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| Fork Thickness: | 45 mm |
| Fork Width: | 100 mm |
| Load Capacity Per Pair: | 3000 kg |
| Load Center: | 500 mm |
| Mounting Class: | FEM 2 |
| Mounting Method: | ANutz |
| Mounting Standard: | ISO 2328 |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 538 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Usable Length: | 1500 mm |
| Weight: | 65 kg |