Forks FEM 2A - 40x80x1400mm / 2000kg
€155.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33559
Description
Forks FEM 2A - 40x80x1400mm / 2000kg
Properties
| Befestigungsart: | FEM ISO Hakenbefestigung |
|---|---|
| Befestigungsklasse: | FEM 2 |
| Bodenfreiheit: | 76 mm |
| Clipabstand Gabelhöhe: | 407 mm |
| Dicke: | 40 mm |
| Gesamthöhe: | 538 mm |
| Kleinster Hakenabstand: | 382 mm |
| Lastschwerpunkt: | 500 mm |
| Load capacity: | 2000 kg |
| Nutzlänge: | 1400 mm |
| Produktart: | Gabelzinke |
| Weight: | 43 kg |