Forks FEM 2A - 40x125x1500mm / 3000kg
€249.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33567
Description
Forks FEM 2A - 40x125x1500mm / 3000kg
Properties
| Clip Distance / Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| Ground Clearance: | 76 mm |
| Load Capacity Per Pair: | 3000 kg |
| Load Centre: | 500 mm |
| Minimum Hook Distance: | 382 mm |
| Mounting (ISO 2328): | A |
| Mounting Class (ISO 2328): | FEM 2 |
| Mounting Type: | FEM/ISO-Hakenbefestigungsgabel |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Thickness: | 40 mm |
| Useful Length: | 1500 mm |
| Weight: | 61 kg |
| Width: | 125 mm |