Forks FEM 2A - 40x125x1300mm / 3000kg
€228.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33550
Description
Forks FEM 2A - 40x125x1300mm / 3000kg
Properties
| Attachment (ISO 2328): | A |
|---|---|
| Clip Spacing Fork Height: | 407 mm |
| Load Capacity Per Pair: | 3000 kg |
| Load Center: | 500 mm |
| Mounting Class (ISO 2328): | FEM 2 |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Thickness: | 40 mm |
| Useful Length: | 1300 mm |
| Weight: | 68 kg |
| Width: | 125 mm |