Forks FEM 2A - 40x125x1220mm / 2500kg
€415.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33539
Description
Forks FEM 2A - 40x125x1220mm / 2500kg
Properties
| Befestigungsart: | FEM, ISO-Hakenbefestigung |
|---|---|
| Befestigungsnorm: | ISO 2328 |
| Bodenfreiheit: | 76 mm |
| Clipabstand: | 407 mm |
| Dicke: | 40 mm |
| KleinsterHakenabstand: | 382 mm |
| Konus: | Abschrägung unten |
| Lastschwerpunkt: | 600 mm |
| Load capacity: | 2500 kg |
| Nutzlänge: | 1220 mm |
| Produkttyp: | Gabelzinken |
| Weight: | 26 kg |