Forks FEM 2A - 40x100x1500mm / 2500kg
€158.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33561
Description
Forks FEM 2A - 40x100x1500mm / 2500kg
Properties
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| FEM Class: | FEM 2 |
| Load Center: | 500 mm |
| Lower Hook Clearance: | 76 mm |
| Minimum Hook Spacing: | 382 mm |
| Mounting Standard: | ISO 2328 |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 550 mm |
| Overall Length: | 1500 mm |
| Pair Capacity: | 2500 kg |
| Product Type: | Gabelzinken |
| Tine Thickness: | 40 mm |
| Tine Tip Style: | Standardausführung |
| Tine Width: | 100 mm |
| Use: | Anbau an Stapler |
| Weight: | 57.41 kg |