Forks FEM 2A - 40x100x1400mm / 2500kg
€150.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33555
Description
Forks FEM 2A - 40x100x1400mm / 2500kg
Properties
| Capacity: | 2500 kg |
|---|---|
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
| FEM Class: | FEM 2 |
| Ground Clearance: | 76 mm |
| ISO Attachment Class: | ISO 2328 |
| Load Center: | 500 mm |
| Min Hook Spacing: | 382 mm |
| Overall Length: | 1400 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Tine Taper: | Standardausführung |
| Tine Thickness: | 40 mm |
| Tine Width: | 100 mm |
| Weight: | 55 kg |