Forks FEM 2A - 40x100x1300mm / 2500kg
€149.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33544
Description
Forks FEM 2A - 40x100x1300mm / 2500kg
Properties
| Attachment Standard: | ISO 2328 |
|---|---|
| Capacity Per Pair: | 2500 kg |
| Clip Pitch Fork Height: | 407 mm |
| FEM Class: | FEM 2 |
| Load Center: | 500 mm |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigungsgabel |
| Overall Height: | 550 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Thickness: | 40 mm |
| Usable Length: | 1300 mm |
| Usage: | Staplergabel |
| Weight: | 52.43 kg |
| Width: | 100 mm |