Forks FEM 2A - 40x100x1250mm / 2500kg
€145.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33543
Description
Forks FEM 2A - 40x100x1250mm / 2500kg
Properties
| Attachment Standard: | ISO 2328 |
|---|---|
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
| FEM Class: | FEM 2 |
| Load Capacity Per Pair: | 2500 kg |
| Load Centre: | 500 mm |
| Minimum Hook Spacing Tip To Tip: | 382 mm |
| Mounting Style: | Anhängung |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 538 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Tine Thickness: | 40 mm |
| Tine Usable Length: | 1250 mm |
| Tine Width: | 100 mm |
| Weight: | 56 kg |