Forks FEM 2A - 35x100x1500mm / 1900kg
€172.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33566
Description
Forks FEM 2A - 35x100x1500mm / 1900kg
Properties
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| Length: | 1500 mm |
| Load Capacity Per Pair: | 1900 kg |
| Load Centre: | 500 mm |
| Mounting Class (ISO 2328): | FEM 2 |
| Mounting Standard (ISO 2328): | ISO 2328 |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 538 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Thickness: | 35 mm |
| Use: | ANutzlänge der Gabelzinke |
| Weight: | 50 kg |
| Width: | 100 mm |