Forks FEM 2A - 35x100x1400mm / 1900kg
€165.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33558
Description
Forks FEM 2A - 35x100x1400mm / 1900kg
Properties
| Clip Distance Fork Height: | 407 mm |
|---|---|
| FEM Class: | FEM 2 |
| Load Capacity Per Pair: | 1900 kg |
| Load Centre: | 500 mm |
| Mounting Method: | A |
| Mounting Standard: | ISO 2328 |
| Mounting Type: | FEM ISO Hakenbefestigung |
| Overall Height: | 538 mm |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Thickness: | 35 mm |
| Usable Length: | 1400 mm |
| Weight: | 50 kg |
| Width: | 100 mm |