Forks FEM 2A - 35x100x1220mm / 1800kg
€188.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 1-3 days
Product number:
SW33540
Description
Forks FEM 2A - 35x100x1220mm / 1800kg
Properties
| Attachment Class (ISO 2328): | FEM 2 |
|---|---|
| Attachment Method (ISO 2328): | A |
| Capacity Per Pair: | 1800 kg |
| Clip Distance/Tine Height: | 407 mm |
| Load Center: | 600 mm |
| Minimum Hook Distance Tip To Tip: | 382 mm |
| Mounting Type: | FEM/ISO-Hakenbefestigung |
| Product Type: | Gabelzinke |
| Tine Thickness: | 35 mm |
| Tine Useful Length: | 1220 mm |
| Tine Width: | 100 mm |
| Weight: | 65 kg |