Fork tines shaft mounting 65mm - 1830x150mm / Load capacity 7000kg (per pair)
€746.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
SW20062
Description
Fork tines shaft mounting 65mm - 1830x150mm / Load capacity 7000kg (per pair)
Properties
| Art der Gabelzinke: | Wellenbefestigungsgabel |
|---|---|
| Breite der Gabelzinke: | 150 mm |
| Dicke der Gabelzinke: | 60 mm |
| Gabelzinkenkonus: | Standardausführung |
| Gesamthöhe von unten nach oben: | 822 mm |
| Lastschwerpunkt: | 600 mm |
| Nutzlänge der Gabelzinke: | 1830 mm |
| Weight (kg): | 168 |