Fork tines shaft mounting 63mm - 1800x200mm / Load capacity 10,000kg (per pair)
€2,170.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
SW20056
Description
Fork tines shaft mounting 63mm - 1800x200mm / Load capacity 10,000kg (per pair)
Properties
| Art der Gabelzinke: | Wellenbefestigungsgabel |
|---|---|
| Breite der Gabelzinke: | 200 mm |
| Durchmesser der Welle: | 63 mm |
| Gabelzinkenkonus: | Standardausführung |
| Gesamthöhe von unten nach oben: | 976 mm |
| Lastschwerpunkt: | 900 mm |
| Nutzlänge der Gabelzinke: | 1800 mm |
| Weight (kg): | 302 |