Fork tines shaft mounting 51mm - 1600x100mm / Load capacity 3900kg (per pair)
€330.00
Prices exclude VAT.
Free shipping
Available, delivery time: 2-5 days
Product number:
SW19999
Description
Fork tines shaft mounting 51mm - 1600x100mm / Load capacity 3900kg (per pair)
Properties
| Art der Gabelzinke: | Wellenbefestigungsgabel |
|---|---|
| Breite der Gabelzinke: | 100 mm |
| Dicke der Gabelzinke: | 50 mm |
| Durchmesser der Welle: | 51 mm |
| Gesamthöhe von unten nach oben: | 715 mm |
| Lastschwerpunkt: | 500 mm |
| Nutzlänge der Gabelzinke: | 1600 mm |
| Weight (kg): | 84.75 |