ADR brake axle stub 300mm - 8-hole / M18 / 900mm / 4050kg
-
€604.35
Prices exclude VAT.
Free shipping
Product number:
BL28248
Description
ADR brake axle stub 300mm - 8-hole / M18 / 900mm / 4050kg
| Brand | ||
|---|---|---|
| AWheel centre hole diameter | ||
| Brake diameter | ||
| Bearing type code |
|
|
| Bearing type | ||
| Brake width | ||
| Square axle shaft | ||
| Maximum load capacity at 25 km/h, single axle | ||
| Maximum load capacity at 25 km/h, tandem axle | ||
| Maximum load capacity at 25 km/h, double axle | ||
| Maximum load capacity at 40 km/h, single axle | ||
| Maximum load capacity at 40 km/h, tandem axle | ||
| Maximum load capacity at 40 km/h, tandem axle | ||
| CTotal length | ||
| BBolt circle Wheel mounting holes/bolts | ||
| Number of wheel mounting holes/bolts | ||
| Wheel mounting holes/thread diameter Screws |
Properties
| Axle shaft square width: | 80 mm |
|---|---|
| Bearing type code: | 30213, 32210 |
| Brake diameter: | 300 mm |
| Brake width: | 60 mm |
| Durchmesser Radmittenloch: | 220 mm |
| Gesamtlänge: | 900 mm |
| Lager-Typ: | Rolle |
| Lochkreis Radmontagebohrungen/-schrauben: | 275 mm |
| Number of wheel mounting holes/bolts: | 8 |
| brand: | ADR |