3M Thermojack work gloves - size 11
€6.29
Product number:
E021142
Description
3M Thermojack work gloves - size 11
Cow grain leather glove for general work on cold days, e.g. construction, trades, transport, storage and packaging, horticulture, agriculture; with blue nylon back and cuff, original 3M TM-ThinsulateTM/MC insulation lining, strong and robust leather, wide cut, perfect fit, comfortable to wear.
| Size: | 11 |
| Basic colour: | multicoloured |
| Material: | Cow grain leather, foam lined |
| Colour: | beige, blue |
Logistical data
| Weight: | 0.11 kg |
| Length: | 0,02 m |
| Width: | 0,1 m |
| Height: | 0,2 m |